Případová studie / Business Case

Tabákové výrobky

Klient:
Nadnárodní firma zabývající se prodejem tabákových výrobků s významným podílem na trhu

 

Situace:
Trend digitalizace a virtuální komunikace přinesl potřebu prodávat virtuálními kanály, stejně tak jako těmito kanály trénovat prodejce

Řešení: hravý program rozvoje virtuálních komunikačních, prodejních a facilitačních dovedností pro interní trenéry prodeje, kteří tyto dovednosti dále používají pro trénink prodejců.
 
Toto řešení se skládá z následujících kroků:
·      2x 3 hod online trénink trenérů prodeje (T4T)
·      30 min individuální virtuální koučink s každým s účastníků
·      30 min praktická zkouška, kdy každý z účastníků vede tréninkový blok pro ostatní účastníky a trenér hodnotí jeho výkon
 
Základem jakékoli online aktivity – ať už tréninku či prodeje – je vtáhnout účastníky do dialogu, „rozmluvit je“. Princip je stejný jako při osobním setkání či při prezenčním tréninku - škola hrou. V online prostředí k tomu ale máme jiné nástroje, které se potřebujeme naučit používat, aby to celé fungovalo. A stejně jako u jiných dovedností, i v případě online prodeje a trénování, se to nenaučíme tím, že se dozvíme informaci, ale tím, že si danou činnost vyzkoušíme v praxi. Proto i v tomto případě se účastníci nejdříve podělili o své zkušenosti a dozvěděli se další tipy. A pak si připravili vlastní tréninkový blok, který nejdříve s trenérem projeli „na nečisto“ a pak „na ostro“.
 
Výsledek: interní trenéři prodeje si rozšířili portfolio prodejních a facilitačních technik o nové nástroje, které zapojili do rozvoje prodejců. Získali tím větší sebejistotu a jejich trénink vyšší efektivitu díky lepšímu zapojení účastníků.
Po dobrých zkušenostech v ČR jsme trénink rozšířili i na další země a protrénovali interní prodejní trenéry v Portugalsku, Itálii, Švýcarsku, Tunisku a Malajsii.