SalesKick BLOG

Zde najdete rozhovory a tipy o tom, jak v B2B prodat více.

Apple podcasts
YouTube sledujte na

3 checklisty pro úspěšný a profesionální prodej

Prodávejte jako profík, spojte svou intuici se zkušeností těch nejlepších. Získejte jednoduchý nástroj, který vám pomůže se připravit na prodejní schůzku.

#98 Jak hledat silné stránky svého byznysu – Martin Hurych

#98 Jak hledat silné stránky svého byznysu – Martin Hurych 

Chcete expandovat do jiného segmentu? Nebo dokonce do zahraničí? A znáte své silné stránky na tom novém trhu? 
Martin Hurych je profík B2B prodeje a pomáhá zvlášť technickým firmám dát dohromady prodejní strategii. V tomto rozhovoru mluví o tom, jak vydefinovat silné stránky u současného klientského segmentu. I o tom jak hledat ty silné stránky, pokud chci expandovat třeba do zahraničí nebo do jiného byznys segmentu.

#97 Jak vést B2B obchod po fůzi – Milan Ciberej, Mattoni 1873

#97 Jak vést B2B obchod po fůzi – Milan Ciberej, Mattoni 1873

Vést obchod velké firmy, která zaměstnává desítky obchodníků není jednoduché. Co teprve, když se dvě takové firmy spojí? Své zkušenosti s vedením obchodu po fůzi Mattoni a Pepsi popisuje Milan Ciberej, jeden z obchodních ředitelů Mattoni 1873. V rozhovoru se Milan věnuje osobním i organizačním aspektům a nebojí se poučit z vlastních chyb.

#96 Jak napsat ebook, aby zákazník chtěl obchodníka potkat – Petr Věříš

#96 Jak napsat ebook, aby zákazník chtěl obchodníka potkat – Petr Věříš

Jak používat marketing pro podporu prodeje? Co potřebuje marketing dělat, aby se zákazník chtěl s obchodníkem sejít? Kde a jak studený kontakt „zahřát“? O tom všem mluví Petr Věříš, odborník na B2B marketing. Mluví o tom, kde a jak zákazníka oslovit, jak získat jeho kontakt a co by se mělo psát v ebooku, aby jej zákazník vnímal pozitivně a chtěl udělat další krok směrem k nákupnímu rozhodnutí.

#95 Jak se obchoduje ve světě – Jan Volšík

#95 Jak se obchoduje ve světě – Jan Volšík

Jaký je rozdíl mezi prodejcem a obchodníkem? Jak se obchoduje a vyjednává v různých částech světa? V dnešním rozhovoru vypráví své zkušenosti a příběhy ze světa Jan Volšík, bývalý obchodní ředitel firmy Preciosa.

#94 Jak prodávat drahou službu v IT – David Roun, Simon Says

#94 Jak prodávat drahou službu v IT – David Roun, Simon Says

Prodáváte prémiovou službu? Prodáváte nehmotný produkt? Jak na to? Jak si získat důvěru zákazníků? V dnešním rozhovoru sdílí své zkušenosti David Roun z firmy Simon Says. Mluví hlavně o trhu IT firem v ČR, o neschopnosti replikovat i o tom, co je „vydoufaná pajplajna“.

3 pastičky pro obchodníky

3 pastičky pro obchodníky

Co jsou ty nejčastější “pastičky”, do kterých padají nezkušení obchodníci? Co jsou ty zdánlivě nevinné věty zákazníka, které dokážou vykolejit spoustu obchodníků? Nenechte se jako obchodníci chytit do těchto pastiček. Pojďme si říci, které to jsou a kudy z nich vede cesta ven.

V B2B se prodává jinak než v B2C

V B2B se prodává jinak než v B2C

Obchodníci si často neuvědomují, že v B2B se prodává jinak než v B2C.  V B2C máte proti sobě jednoho člověka a tomu chcete svůj produkt prodat. Jednoduchá situace. V B2B máme proti sobě také jednoho zákazníka, ale je to firma, organizace. A v ní žije a pracuje spousta lidí, které potkávám na cestě k prodeji. Můžeme si tyto lidi rozdělit do čtyř základních skupin: dveřníci, majitelé problému, majitelé rozpočtu a uživatelé.

#93 Jak onboardovat B2B obchodníky - Soňa Nedomová, Thomas Int.

#93 Jak onboardovat B2B obchodníky – Soňa Nedomová, Thomas Int.

Potřebujete najít nové obchodníky. A potřebujete, aby „naskočili“ co nejrychleji? Aby si sedli se zákazníky a měli co nejrychleji výkon? Pak vězte, že hodit je do vody není to nejlepší řešení. Je potřeba pro ně připravit onboarding. Jak na to, to vám řekne Soňa Nedomová, majitelka franšízy Thomas International.

#92 Jak zahřívat leady na LinkedIn – Sergej Pavljuk, StoryMatters

#92 Jak zahřívat leady na LinkedIn – Sergej Pavljuk, StoryMatters

Potřebujete, aby vaši obchodníci konvertovali více leadů? A obchodníkům se do toho nechce? Nebo se vymlouvají? Možná neví, jak na to. Zvláště pro vztahové obchodníky a expertní konzultanty je odmítnutí velmi nepříjemné a proto se často oslovování nových kontaktů vyhýbají. Dnešním hostem je Sergej Pavljuk, zakladatel agentury StoryMatters. A vysvětluje, co B2B obchodníci potřebují dělat na LinkedIn, aby si ulehčili práci a snížili počet odmítnutí.

#91 Jak snížit počet zákazníků a zvýšit B2B prodej – Jarda Švejda, Heidelberg

Potřebujete nové zákazníky? Určitě! Napadlo vás SNÍŽIT počet zákazníků, abyste prodali víc? O tom v dnešním rozhovoru mluví Jarda Švejda, dlouholetý obchodní ředitel firmy Heidelberg. Firma Heidelberg vyrábí velmi specializované produkty – velké tiskárny. A Jarda, když přebíral vedení prodeje firmy, se rozhodl zvýšit zisk tím, že sníží počet zákazníků. Že se zaměří jen na některé a těm věnuje více času a péče. A do dvou let fungoval prodej mnohem lépe. Poslechněte si rozhovor, dozvíte se se podle jakých kritérií Jarda zákazníky posuzoval, jak změnu zaváděl i kde vidí výzvy prodeje do budoucnosti.

#90 Jak odměňovat B2B prodejce – Miloš Myšička

#90 Jak odměňovat B2B prodejce – Miloš Myšička

Jak odměňovat B2B prodejce, aby prodali víc? Jak vyvážit fixní a variabilní složku odměňování? Pro koho je lepší větší fix a pro koho větší variabil? Miloš Myšička je šéfem prodeje firmy LMC, má zkušenosti s prodejem různých druhů produktů. A hlavně s vedením prodejců. V dnešním rozhovoru Miloš sdílí své zkušenosti, kdy a pro jaké produkty je lepší mít vysoký fix a kdy je naopak důležitá vysoká variabilní složka. A hlavně říká, že není systém, který by platil pro všechny. Takže je potřeba neustále hledat a zkoušet.

#89 Jak prodat český výrobek celému světu – Petr Foit

#89 Jak prodat český výrobek celému světu – Petr Foit

Jak prorazit z Čech do světa? Jak nastavit B2B obchodní expanzi? Jak postavit partnerskou síť? V čem se liší prodej u nás od prodeje ve světě? Petr Foit je globální ředitel prodeje v české firmě Linet, která vyrábí nemocniční lůžka. Petr zdůrazňuje, že je to běh na dlouhou trať a že prémiová značka musí dobře a chytře platit prodejce. Když si vybudujete dobrou reputaci, obchodníky a partnery si pak můžete vybírat.

#88 Jak zapůsobit na první pohled jako B2B obchodník – Daniel Šmíd

#88 Jak zapůsobit na první pohled jako B2B obchodník – Daniel Šmíd

Jak vzbudit důvěru zákazníka? Jak k tomu využít první dojem? Jak se obléct na schůzku se zákazníkem? A jak se obléct, když mám různě oblečené zákazníky? Daniel Šmíd, uznávaný odborník na etiketu a pánské oblékání, nám v dnešním rozhovoru prozradí, jak vyzařovat na první pohled sebe-důvěru. 
Jak zapůsobit na zákazníka a získat jeho důvěru. 
A jak si k tomu pomoci vhodným oblečením a nastavením mysli.

#87 Neřešte web, řešte komunikaci se zákazníkem – Jan Řezáč

#87 Neřešte web, řešte komunikaci se zákazníkem – Jan Řezáč

Jak udělat web, který mi přivede firemní zákazníky a jejich B2B byznys? Jaké otázky si potřebuji položit? A jak si na to vybrat dodavatele? Jan Řezáč, známý český webový stratég, sdílí tipy, jakým směrem se vydat, když chcete takový web, který přináší byznys. Říká: „primárně neřešte web, řešte to, jak inteligentně a důvěryhodně komunikovat se zákazníky a zaměstnanci, abyste dlouhodobě dosahovali cílů, web je pak jen třešínka na dortu.“

#86 V Americe prodejce netlačí, ale prodává chytře – František Jakubec

#86 V Americe prodejce netlačí, ale prodává chytře – František Jakubec

Jak vypadá B2B prodej v Americe? Jak se z něj poučit? František Jakubec prodává v Americe a srovnává B2B prodej v Čechách a v jeho novém působišti. Popisuje rozdíly v týmovosti prodeje, zapojení marketingu a používání CRM. Ukazuje také, jak u nich probíhá prodej přes distributory.

#85 Dobrý B2B prodejce pracuje s nákupním cyklem - Martin Bednář + Pavel Klein

#85 Dobrý prodejce pracuje s nákupním cyklem – Martin Bednář + Pavel Klein

Existuje univerzální B2B prodejní technika? Jaký je rozdíl mezi zákazníkem mileniálem a „před-digitální“ generací? Může prodejce zákazníka poučovat? Na tyto otázky a mnoho dalších dostanete odpovědi v rozhovoru Pavla Kleina s Martinem Bednářem.

#84 Trénink prodejců v autosalonech a zákazník web 2.0 – Vilém Minařík

#84 Trénink prodejců v autosalonech a zákazník web 2.0 – Vilém Minařík

Jaký je rozdíl v prodeji automobilů „před internetem“ a „v době internetu“? Jakou přidanou hodnotu má dnes autosalon? A jak přistupovat jako prodejní manažer ke školení prodejců? O tom mluví v tomto podcastu Vilém Minařík, mezinárodní trenér prodejců firmy Audi.

Odmítat byznys v B2B? Proč a jak. – Šimon Steffal + Martin Bednář

#83 Odmítat byznys v B2B? Proč a jak. – Šimon Steffal + Martin Bednář

Snažíte se navýšit prodej tím, že hledáte řešení pro každého zákazníka? To nemusí být ta správná cesta. Je důležité se v byznyse naučit říkat NE, abychom si udrželi zaměření, kvalitu služeb i ziskovost. Hostem dnešního podcastu je Šimon Steffal, zakladatel vzdělávací agentury Mindset Mentors. V dnešním hovoru se dozvíte zkušenosti s tím, proč je důležité v B2B byznyse odmítat poptávky, který nepatří to mého core byznysu. A také, jak to dělat.

B2B není B2C – Kde je rozdíl a jak jej využít pro úspěšný prodej? – Roman Garaj a Martin Bednář

#82 B2B není B2C – Kde je rozdíl a jak jej využít pro úspěšný prodej? – Roman Garaj a Martin Bednář

Roman je zakladatel firmy Selleriz, zabývá se prospektingem a generováním leadů. A tématem je - jaké jsou rozdíly mezi B2B prodejem a B2C prodejem, důležitost správného zacílení prodeje, koho v rámci cílových firemních klientů oslovujeme a následná práce se schvalovacím procesem klienta, jak rozvíjet a trénovat prodejce a jaké jsou základní prodejní techniky. Spousta zajímavých témat, zůstaňte s námi. Dnešní rozhovor je pojatý trošku netradičně - není to rozhovor moderátora s hostem, je to rozhovor dvou profesionálů v oboru B2B obchodu.

Jak doplnit tým B2B obchodníků – Jiří Šturch

#81 Jak doplnit tým B2B obchodníků – Jiří Šturch

Hledáte nové B2B obchodníky? Jak je hledat, jak je přilákat a jak je udržet? Poslechněte si zkušenosti rekrutera Jiřího Šturcha.

  • 3 checklisty pro úspěšný a profesionální prodej

    Prodávejte jako profík, spojte svou intuici se zkušeností těch nejlepších. Získejte jednoduchý nástroj, který vám pomůže se připravit na prodejní schůzku.

  • Kategorie
  • Apple podcasts
  • Poslouchejte na Google Podcasts
  • YouTube sledujte na
  • Calendly 2