Návod jak prodat sám sebe

Když prodávám, prodávám nejen svůj produkt, ale i sám sebe. Jak působit sebevědomě, ale ne příliš?

Sedím teď v hotelu ve Vídni, kde se připravuji na zítřejší seminář a v tomto trochu jiném světě mě napadla klíčová myšlenka ohledně našeho sebevědomí.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Sebevědomí není arogance.

Sebe-vědomí. Spousta lidí si sebevědomí vykládá jako nafoukanost nebo aroganci. Ale je to sebe-vědomí. Za ta léta, co koučují, jsem koučoval mnoho národností. Hlavně Evropany a Američany. A všiml jsem si, že Evropani, zvlášť ti z té naší východní části Evropy jsou sebevědomí, hrdí na něco, co umí. Co umí dobře. Co umí lépe, než ostatní. V čem jsou o něco výš. A když zjistí, že udělali chybu, nebo potkají někoho, kdo to umí lépe, jejich sebevědomí klesá.

Sebe-vědomí je respektovat sám sebe.

Zatímco úspěšní Američané (a vlastně i Britové) to tak nemají. Ti jsou skutečně sebe-vědomí v tom pravém slova smyslu. Jsou si vědomí sami sebe. Respektují sami sebe a nepotřebují k tomu nic umět. Oni jsou sebe-vědomí prostě proto, že jsou.

Sebevědomý člověk nemusí nic nikomu dokazovat, nemusí se povyšovat ani ponižovat.

A to velmi pomáhá vztahům, komunikaci i sebe-řízení. Nikdo přece nemá rád, když se na něj druhý kouká z vrchu. A na druhé straně si nevážíme lidí, kteří se před námi ponižují.

Zkusme to taky. Važme si sami sebe. Klíč k sebe-důvěře mám sám v sobě, ne v tom, že jsem lepší než někdo jiný.

Pokud vám můj článek a video přijdou užitečné, podívejte se na další tipy, návody a videa. Lajkujte, sdílejte a přeposílejte známým a kolegům.

Martin Bednář / Akcelerace B2B prodeje / Prodávat lze férově i úspěšně najednou. / Naučím vás to, vás, vaše lidi, vaši firmu! ☺
  • 3 checklisty pro úspěšný a profesionální prodej

    Prodávejte jako profík, spojte svou intuici se zkušeností těch nejlepších. Získejte jednoduchý nástroj, který vám pomůže se připravit na prodejní schůzku.

  • Kategorie
  • Apple podcasts
  • Poslouchejte na Google Podcasts
  • YouTube sledujte na
  • Calendly 2