Čím zabíjejí obchodníci nejvíce času? 

Čím zabíjejí obchodníci nejvíce času? Tvrdou prací. 🚴‍♂️ Jak to myslím? Většina obchodníků, kteří nemají výsledky, není v této situaci proto, že by nedokázali zákazníkovi prodat. Jsou v této situaci proto, že nedokážou zákazníka ODMÍTNOUT!!! 

Předpokládám, že se mnou nesouhlasíte. Říkáte si asi: “To je přece BLBOST. My žádného zákazníka neodmítáme. Když někdo přinese peněženku a chce si koupit, tak ho přece neodmítnu.”

Ano, s tím souhlasím. Když někdo přinese peněženku a chce si koupit, tak jej NEODMÍTEJTE. 
Ale spousta obchodníků ztrácí čas se zákazníky, kteří buď peněženku nemají, nebo ji mají prázdnou, nebo ví, že si za své peníze potřebují koupit něco úplně jiného. A s obchodníkem se baví jen pro to, že ten se jim “vecpal” na schůzku.

A další spousta obchodníků připomíná vlka, který se sám snaží uštvat silného jelena dvanácteráka. 🦌 Představují si, jak jim budou ve firmě všichni tleskat, když skolí tak velkou kořist. 👏 A za tím dvanácterákem se ženou celý měsíc. A vlčata jsou zatím doma hladová. A vůbec si nevšimnou, že kolem cesty, kterou hnali dvanácteráka, hopkala spousta zajíců. 🐇 A přitom vlčatům by stačil každý den jeden zajíc. 

Stejné to je v obchodě. 

Obchodník je svým nastavením sportovec, rváč. Chce vyhrávat. Chce přinést co největší kořist. Ale přitom jeho úkolem není se hnát za velkou kořistí s malou pravděpodobností úspěchu. Jeho úkolem je udělat měsíční rozpočet. Nic víc, nic míň. 

K tomu, aby to dělal dobře, potřebuje mít dobře segmentovaný cílový trh. A potřebuje mít dobrá kvalifikační kritéria. A musí s nimi umět dobře pracovat. I když použije tu nejjednodušší kvalifikační metodu = BANT (budget, authority, need, timeline), pak mechanickým pojetím ty zákazníky s vysokým potenciálem naštve.  Musí tedy opět umět dobře klást otázky.  

A jsme opět u otázek. Umí vaši obchodníci dobře klást otázky? Pojďme je to naučit. Budou efektivnější, víc toho prodají atd. Vždyť to znáte:-)

Čtěte dále:
Která metoda prodeje je nejlepší?
Zpátky na často kladené otázky

Kontaktujte mě:
Mailem
Domluvme si hovor (telefonní nebo video)

Martin Bednář / Akcelerace B2B prodeje / Prodávat lze férově i úspěšně najednou. / Naučím vás to, vás, vaše lidi, vaši firmu! ☺
  • 3 checklisty pro úspěšný a profesionální prodej

    Prodávejte jako profík, spojte svou intuici se zkušeností těch nejlepších. Získejte jednoduchý nástroj, který vám pomůže se připravit na prodejní schůzku.

  • Kategorie
  • Apple podcasts
  • Poslouchejte na Google Podcasts
  • YouTube sledujte na
  • Calendly 2