Alzu zajímá, jestli se to prodává!
Doposud jsem na LinkedIn neviděl post, který by se zabýval prodejem distributorům (Channel Sales). Zabýváme se prodejem zákazníkovi, který náš produkt použije.
Zjistil jsem, že obchodníci prodávají distributorům své produkty jako by tento distributor byl koncovým zákazníkem. Prodávají hlavně přes vlastnosti produktů! A když zkusí použít některou z metod konzultativního prodeje, tak to nefunguje.
Proč?
Protože distributor si nekoupí okno s lepším těsněním, aby ušetřil energii nebo aby mu nefoukalo na záda. Koupí si takové okno, které si kupují JEHO zákazníci.
Chce tedy produkty, které se “prodávají samy”. Pokud má distributor vynakládat úsilí do přesvědčení, že si zákazník od něj má koupit A a ne B, pak k tomu potřebuje důvod. Výrazně vyšší marži na produktu A.
Takže otázky zaměřené na bolest, důsledek a přínos vyvolávají v lepším případě údiv a zmatení zákazníka/distributora, v horším případě mohou způsobit i narušení vztahu. 🧨
Kde je tedy problém? A jak prodávat distributorovi.
Je potřeba si uvědomit následující rozdíly mezi prodejem koncovému uživateli a distributorovi:
Co z toho vyplývá?
Nejdříve musím prodat majiteli distribuční firmy:
Pak ale potřebuji pomoct obchodníkům distributora a motivovat je:
BUĎ SE TEDY MUSÍ PRODÁVAT SNADNO, A NEBO MUSÍ BÝT JEHO ODMĚNA ZA PRODANÝ PRODUKT VÝRAZNĚ VYŠŠÍ NEŽ U OSTATNÍCH JEHO PRODUKTŮ.
Pokud jste v podobné situaci, podívejte se na více informací o tréninku Channel Sales na mém webu.
Rád si s vámi projdu váš prodejní proces a vaše prodejní argumenty, abychom ověřili, zda neprodáváte super těsnící okno velkoobchodu s argumentem, že ušetří na účtu za topení. 😃
Čtěte dále:
Jak vybrat prodejní školení?
Zpátky na často kladené otázky
Kontaktujte mě:
Mailem
Domluvme si hovor (telefonní nebo video)