3 zásady, jak prodávat win-win 3

Zajímá vás, jak získat důvěru klienta, abyste mohli úspěšně prodat?

V minulém článku jsme si řekli, že prodáváme za férovou cenu. Dnes se podíváme na další zásadu, jak získat důvěru.

Dodávejte, co jste slíbili. A stejně očekávejte problémy.

Určitě se vám stalo, že si zákazník objednal, obdržel službu nebo produkt podle dohody a stejně nebyl spokojený:

 • Buď si stěžoval
 • Nebo si nestěžoval a odešel

To je běžná situace. Nejen takto přicházíme o zákazníky, ale ti, co odejdou, o nás navíc šíří negativní reference. Co s tím?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

S každou novou věcí jsou problémy.

Znáte to určitě taky. Koupíte si nové boty a ony ze začátku tlačí. Koupíte si v IKEA krásnou poličku nebo stůl a doma zjistíte, že se to podle návodu prostě složit nedá. Koupíte si nové auto a po měsíci si říkáte: „Proč jsem si kupoval tohle, měl jsem si raději koupit tamto.“

Používání věci či služby postupuje podle „náběhové křivky“.

Někdy se překonáte a nové boty rozchodíte. Auto si taky necháte a zvyknete si na něj. Ale někdy po půl roce zjistíte, že ta rozložená polička je pořád v komoře.

Vyřešením problému získáváte věrnost zákazníka.

Proto bych vám chtěl doporučit, abyste si vzpomněli na své potíže s novými nákupy a chápali zákazníka, když si stěžuje. A brali to jako normální poprodejní servis. Buďte na zákazníka v tomto klíčovém momentu milí, buďte empatičtí k jejich rozhořčení a pomozte jim. Proč je tento okamžik klíčový? V tomto momentě se buduje vztah a věrnost značce.

Člověka nepoznáme, když svítí slunce, ale když prší. V byznyse je to stejné.

Když jsem pracoval v bance, analyzovali jsme, kteří klienti od nás odcházejí. A největší skupinou nebyli ti „stěžovatelé“, ale ti „němí“. Ti, kteří podle nás neměli žádné problémy. Až jednoho dne zavřeli účty. Naopak klienti, kteří měli nějaký problém s naší službou a my jej úspěšně vyřešili, se stávali našimi věrnými a často až nadšenými klienty, kteří nás doporučovali dál.

Pokud chcete mít spokojeného a věrného zákazníka, zavolejte mu poté, co si koupil.

Pokud chcete mít spokojeného a věrného zákazníka, zavolejte mu poté, co si koupil. Týden nebo měsíc, podle toho, co mu prodáváte. A zeptejte se ho, jestli už produkt začal používat, jak je spokojen a s čím mu můžete pomoct. A pokud zákazník produkt ještě nezačal používat, zeptejte se, co je překážkou a jestli mu ji můžete pomoct překonat.

Shrnutí:

 1. Chápejte emoce stěžujících si zákazníků, buďte na ně milí a pomáhejte jim.
 2. Sami zákazníky kontaktujte a ptejte se, jak jsou zákazníci spokojeni a pomáhejte jim odstraňovat problémy.

Prodej nekončí zaplacením, ale tím, že zákazník úspěšně používá koupený produkt

Uvidíte, že pokud budete používat techniky, o které se s vámi dělím, a budete mít na mysli prospěch klienta, budete úspěšnější, než jste byli doteď. Zákazníci vás budou milovat a budou o vás dobře mluvit. A váš prodej se bude postupně zvyšovat.

Pokud vám můj článek a video přijdou užitečné, podívejte se na další tipy, návody a videa. Lajkujte, sdílejte a přeposílejte známým a kolegům.

Martin Bednář / Akcelerace B2B prodeje / Prodávat lze férově i úspěšně najednou. / Naučím vás to, vás, vaše lidi, vaši firmu! ☺
 • 3 checklisty pro úspěšný a profesionální prodej

  Prodávejte jako profík, spojte svou intuici se zkušeností těch nejlepších. Získejte jednoduchý nástroj, který vám pomůže se připravit na prodejní schůzku.

 • Kategorie
 • Apple podcasts
 • Poslouchejte na Google Podcasts
 • YouTube sledujte na
 • Calendly 2