2 otázky, díky kterým prodáte víc – Prodávám a šéf mě tlačí 4

Živíte se prodejem a šéf na vás tlačí, abyste prodávali víc? A vy jste z toho ve stresu? V minulých videích jsme se naučili snížit naši úroveň stresu přehodnocením vztahu sama k sobě, k šéfovi i k prodeji. V tomto článku se podíváme na to, jak prodávat více a jak tedy šéfa zklidnit, aby tolik netlačil.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

 

Hned zkraje vám chci říct špatnou zprávu. Pokud si myslíte, že když budete prodávat více, šéf přestane tlačit, tak se mýlíte. Ptáte se proč? Dokážete si představit, že jste nejlepší prodejce a prodáváte 2x více než ostatní. Myslíte si, že za vámi přijde šéf a řekne: „Teď si můžeš dát oraz.“ Šéf bude VŽDYCKY tlačit, protože čím víc VY prodáte, tím větší má ON bonus. Tak to funguje. J

Ale pravda je, že když budete prodávat víc, tak vám šéf aspoň na chvíli sleze z vašich zad. Jak tedy prodat víc? Nebudu se tady zabývat prodejními technikami. Ty jsou obsahem dalších videí a seminářů.

To, co vám chci poradit, je jak pracovat sami na sobě, abyste se dokázali zlepšit v prodeji, a vlastně v čemkoli, co je pro vás důležité. Klíčem k úspěchu je každý den si položit dvě základní otázky, které vám pomohou se učit sami od sebe, každý den. Pomocí těchto otázek se každý den posunete o malý krůček výš. Ale když si tyto otázky budete klást skutečně každý den (nebo alespoň každý pracovní den), pak budete za půl roku neuvěřitelně překvapeni, jaký pokrok jste udělali. A jaké jsou tedy ty dvě zázračné otázky?

Otázka 1: Co jsem dnes udělal dobře? Co mi pomohlo dosáhnout mých cílů?

Projeďte si v mysli celý předchozí den, všechny schůzky i přípravu. A řekněte si: „Co z toho, co jsem dnes udělal, mělo největší pozitivní dopad? A jak toho budu moci využít v budoucnu?“ To posílí naše sebevědomí a zároveň to utvrdí modelu jednání, které chceme opakovat, protože fungují.

Otázka 2: Je zaměřená na poučení se z vlastních chyb.

A chyby děláme všichni, každý den. Ne všichni si je ale dokážeme přiznat a ne všichni se z nich dokážeme poučit. A právě to děláme, když se na konci dne zamyslíme a zeptáme se sami sebe: „Co mi dnes nevyšlo tak, jak jsem chtěl? A co KONKRÉTNĚ udělám příště JINAK, abych svých cílů dosáhl?“

Nejde tedy o to bičovat sami sebe za chyby, ale představit si, jak to příště udělám jinak. A tím, že si najdu a představím alternativní jednání, zvýším pravděpodobnost, že se tak na tom obchodním jednání pod stresem skutečně zachovám. Nikdy dopředu nevím, zda ta nová alternativa je ta správná. Ale vím stoprocentně, že když budu opakovat to jednání, které nefungovalo, tak dostanu opět ten stejný výsledek. Ten, který nechci.

Když si tedy budu každý den klást tyto dvě otázky, pak beru svůj rozvoj a svoje učení do vlastních rukou a přebírám tak zodpovědnost. A to je ta nejlepší cesta k úspěchu.

Takže ve zkratce:

První otázka – co jsem dělal dobře a co mi pomohlo dosáhnout toho, čeho jsem chtěl?

Druhá otázka – co jsem dělal, co se nakonec jeví jako překážka? A co budu příště dělat místo toho?

Pokud vám článek přijde užitečný, tak jej sdílejte se svými přáteli a kolegy. Na shledanou.

Martin Bednář / Akcelerace B2B prodeje / Prodávat lze férově i úspěšně najednou. / Naučím vás to, vás, vaše lidi, vaši firmu! ☺
  • 3 checklisty pro úspěšný a profesionální prodej

    Prodávejte jako profík, spojte svou intuici se zkušeností těch nejlepších. Získejte jednoduchý nástroj, který vám pomůže se připravit na prodejní schůzku.

  • Kategorie
  • Apple podcasts
  • Poslouchejte na Google Podcasts
  • YouTube sledujte na
  • Calendly 2