Nepotřebuji prodejní dovednosti

Někteří prodejci mi říkají – Nepotřebuji prodejní dovednosti. Mám výborné vztahy se svými klienty. Chodím s nimi na pivo, v létě děláme grilovačky s rodinami. Prodejní dovednosti by naopak mohly ohrozit můj vztah se zákazníky.

Jak se na to dívám já?

Vztah se zákazníkem

Vztah se zákazníkem, důvěra zákazníka je skutečně základem prodeje. Bez vztahu a důvěry se prodává velmi těžko. Souhlasím, že důvěra zákazníka je poklad, který je potřeba chránit.

Ale znamená to, že když mám dobrý vztah, tak nepotřebuji nebo nemám používat prodejní dovednosti?

Proč vztah nestačí

Vztah a důvěru vidím jako takový základ pyramidy, kterou potřebuji k úspěšnému prodeji. Jen dobrý vztah ale v dnešní době už nestačí. Prodej i nákup se čím dál víc profesionalizuje. Je transparentnější a komplexnější. Vstupuje do něj více faktorů a více lidí. Je potřeba vědět nejen to, co zákazník chce, ale i to, co ještě ani neví, že potřebuje. Je potřeba se zákazníkem pracovat na plánování jeho rozvoje, nových produktů, služeb, procesů a trendů. A hrát přitom aktivní roli, ukazovat zákazníkovi, kde mu hrozí rizika, když zaspí.

Pokud to nebudu dělat, může se mi stát, že se mnou zákazník chodí na pivo, ale část byznysu už začal dávat někomu jinému.

A jak zjistím, jakou hodnotu pro daného klienta přináším a jak při prodeji argumentovat, na to se podíváme v některém z příštích videí.

Pokud vám toto video přišlo přínosné, sdílejte se svými kolegy a přáteli.

Další tipy a videa najdete na mém blogu.

Chcete prodat více firemním zákazníkům?

Potřebujete oslovit nové zákazníky?
Hledáte „refresher“ pro vaše prodejce?

Pojďme spolu najít ty neodolatelné prodejní argumenty.
Pojďme přejít do prodeje 21. století.

Přihlaste se na
online vzdělávací program Akcelerace B2B prodeje.

Martin Bednář
Martin Bednář / Akcelerace B2B prodeje / Prodávat lze férově i úspěšně najednou. / Naučím vás to, vás, vaše lidi, vaši firmu! ☺
  • 3 checklisty pro úspěšný a profesionální prodej

    Prodávejte jako profík, spojte svou intuici se zkušeností těch nejlepších. Získejte jednoduchý nástroj, který vám pomůže se připravit na prodejní schůzku.

  • Kategorie
  • Apple podcasts
  • Poslouchejte na Google Podcasts
  • YouTube sledujte na
  • Calendly 2