Co dělat? – Prodávám a šéf na mě tlačí 2

Toto je druhé video o tom, co dělat, když máme šéfa, který nemilosrdně hlídá plnění našich cílů, zejména prodejních. A my z toho máme stres. Co ale s tím dělat? Jak se zbavit toho stresu? Spousta lidí říká, že se jim sevře žaludek, jen si na šéfa vzpomenou. A to může být třeba 100x za den.

 

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
 

Stres zabíjí vás i vaši práci.

Pokud pracujeme pod velkým stresem, negativně to ovlivňuje náš výkon, o tom si můžete najít spoustu jiných videí a článků.

Šéf je také pod stresem. Možná pod větším, než vy.

Důležité je si uvědomit, že šéf je pod stejným tlakem, jako jste vy, i když to možná nedává najevo. I on má svého šéfa, který na něj tlačí. A i on často neví, kudy kam. Takže to, že na vás tlačí, si neberte osobně.

Máme všichni právo říkat to, co si myslíme a cítíme.

Podle zásad asertivity máme všichni právo říkat to, co si myslíme a cítíme. Musíme si za to ale nést následky. Takže šéf má právo říkat, co říká a my máme právo si dělat svou práci tak, jak nejlépe umíme. A pokud neplníme očekávání, tak je asi oboustranně lepší, abychom pracovali někde jinde. 

Pokud se chceme zbavit stresu a negativních myšlenek na určitého člověka, existují na to dvě účinné techniky.

  1. Úsměv. Ta jednodušší je, že kdykoli si na šéfa vzpomenu, usměju se. To v mém těle vyvolá neurologickou reakci, která vede ke snížení stresu. A zároveň k přerušení vnitřního dialogu v mé hlavě, kdy v duchu diskutuji se šéfem a nikam to nevede.
  2. SWISH. Druhá technika je založena na neurolingvistickém programování a vizualizaci a najdete ji v druhém videu níže. Najděte si, prosím, 7 minut a místo, kde můžete ničím a nikým nerušeni sledovat video nebo .mp3 soubor. Doporučuji, aby kolem vás nikdo nebyl.

Až budete mít splněné tyto podmínky, pusťte si následující video, nebo zvukový soubor v .mp3, který máte níže.

 

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

 

 

Pokud vám video přijde užitečné, tak jej i s úvodem sdílejte se svými přáteli a kolegy. Na shledanou.

Martin Bednář / Akcelerace B2B prodeje / Prodávat lze férově i úspěšně najednou. / Naučím vás to, vás, vaše lidi, vaši firmu! ☺
  • 3 checklisty pro úspěšný a profesionální prodej

    Prodávejte jako profík, spojte svou intuici se zkušeností těch nejlepších. Získejte jednoduchý nástroj, který vám pomůže se připravit na prodejní schůzku.

  • Kategorie
  • Apple podcasts
  • Poslouchejte na Google Podcasts
  • YouTube sledujte na
  • Calendly 2